Reżyserka, aktorka, choreografka – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) w Krakowie na kierunku aktorstwo. Realizuje autorskie projekty filmowe (reklamy, teledyski, kampanie społeczne) i teatralne, a także współpracuje z innymi reżyserami jako choreograf na planach teledysków, sesji zdjęciowych, reklam i spektakli dramatycznych. Zajmuje się również fotografią, głównie streetową i portretową (zobacz IG).

Laureatka Grand Prix oraz I Nagrody w kategorii Branded Stories w konkursie Papaya Young Directors 2020 (w duecie reżyserskim z Bartoszem Szpakiem) za film „Ja” dla marki Tyskie. Aktualnie pracuje nad rozwojem pełnometrażowego debiutu fabularnego – jej projekt „Jestem kim chcesz”, realizowany we współpracy z Bartoszem Szpakiem, otrzymał dofinansowanie PISF i jest w fazie developmentu.

 

Obszar swoich działań traktuje jako zestaw naczyń połączonych i stara się by doświadczenie i umiejętności nabyte w każdym z nich osobno, wpływały na siebie wzajemnie. Interesuje ją detal i badanie analogii w pozornie nieprzystających obszarach; szukanie odpowiedniej perspektywy, bo ta według niej może wszystko zmienić. Inspirują ją nieoczywiste napięcia i połączenia pomiędzy elementami narracji. Stara się uruchamiać wyobraźnię odbiorcy poprzez niebanalne zestawienia, tworzące nowe konteksty, a co za tym idzie nowe znaczenia.

 

Do jej spektakli autorskich należą m.in.: MELT, UNE FEMME MASCULINE, PRIVATE MAPS, APRIL 31, GLORIOUS SUMMER, HA(E)USER.

 

Jako aktorka / tancerka współpracowała m.in. z takimi reżyserami jak: Romeo Castellucci, Guilherme Botelho, Sabine Harbeke, Mariusz Treliński (w Operze Narodowej), a także z wieloma teatrami w Polsce czy paryskim kolektywem Les Gens d’Uterpan. Na jej doświadczenie filmowe składa się zarówno praca z uznanymi twórcami takimi jak: Jolanta Dylewska i Andrzej Wajda, Borys Lankosz, Marcin Wrona, Waldemar Krzystek jak i młodymi – zdolnymi m.in. Kordian Kądziela, Michał Wawrzecki, Krystian Kamiński. Szerszej widowni dała się poznać jako komisarz Selena Abar w serialu „Miasto Skarbów”. Od 2017 roku była członkinią stałej obsady kultowego, amerykańskiego programu Saturday Night Live – SNL POLSKA.

 

VOGUEPrzeczytaj

 

KMAGPrzeczytaj
 

PAPAYA ROCKS Przeczytaj

 

CHOREOGRAFIA W SIECI – WYWIAD Przeczytaj

Data urodzenia |

4 października 1988r.

WYKSZTAŁCENIE |

2008 – 2013 r. Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie