Helena Ganjalyan | Dziewczyny latem się nudzą_13.08
Młoda polska aktorka teatralna i filmowa, a także wielokrotnie nagradzana choreograf i tancerka. Absolwentka PWST w Krakowie.
aktorka, polska aktorka, młoda aktorka, choreograf, aktorka tańcząca, tancerka, teatr, aktorka teatralna, aktorka filmowa, actress, polish actress, actrice, actrice polonaise, taniec współczesny, monodramy, sztuka, pwst kraków, teatr tańca, choreografka, gandżalian, ganjalian, ganyalyan, ganjaljan
2177
single,single-post,postid-2177,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
20526094_1563106133711446_5377925101346691032_n

Dziewczyny latem się nudzą_13.08

DZIEWCZYNY LATEM SIĘ NUDZĄ

kuratorki: Agnieszka Wąsikowska, Róża Litwa
Dziewczyny: Róża Litwa | Adriana Fernandez Castellanos Atta Insularis | Aleksandra Dzierżawska | Helena Ganjalyan | Kamila Jarosińska | Karolina Lichocińska| Agnieszka Wąsikowska

Już 13-go sierpnia w ramach DZIEWCZYNY LATEM SIĘ NUDZĄ wystawa fotografii mojego autorstwa w Babce do wynajęcia (ul. Młocińska 5/7, Warszawa).
Prace online do obejrzenia na https://www.instagram.com/helena_ganjalyan_photo
Dla chętnych zdjęcia będą do kupienia/zamówienia na miejscu.

OPIS WYDARZENIA:

Artysta nie nudzi się nigdy. Praca twórcza to nieustanny proces, nie ma początku ani końca. Tajemniczy, zaskakujący, często męczący, ale daje nam siłę i satysfakcję, spełnienie. To nie jest ucieczka od rzeczywistości. Tę dobrze znamy, radzimy sobie w niej, mamy ją oswojoną.

Naszym działaniem chcemy zwrócić uwagę na często pomijany, a nawet otoczony, pewnego rodzaju zmową milczenia, temat pracy zarobkowej artystów. Jesteśmy aktorkami, malarkami, reżyserami. Kelnerkami, stolarzami, nauczycielami, sprzedawczyniami. Powstaje z tego całkiem ciekawa mozaika zajęć i zawodów.

13 sierpnia Babka do wynajęcia oddaje nam swoją przestrzeń w ramach projektu Kulturalna BABKA by b•sides. Tego dnia pokażemy czym jest praca twórcy i czym praca jest dla twórcy. Będziemy sprzedawać ubrania, prowadzić warsztaty, serwować napoje, odnawiać stare meble, uczyć angielskiego. Pokażemy nasze obrazy, filmy, przeczytamy fragment sztuki, zaśpiewamy. Chcemy pokazać dwie równoległe rzeczywistości, w których funkcjonujemy. Dwie przestrzenie naszej codziennej aktywności, które bez siebie nie funkcjonują i pracują na siebie nawzajem.

Chcemy stworzyć obraz najbliższy rzeczywistości. Nie ograniczać się, jak zwykle, do opowieści o pracy twórczej. Poszerzyć tę opowieść o zajęcia, które, może nie są tak ważne jak twórczość – jednak bardzo często to one zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, stabilizację.

Poza tym chcemy spędzić miły, letni dzień razem. Dziewczyny latem się nudzą. A sezon zaczyna się dopiero we wrześniu.

Dlaczego DZIEWCZYNY? Bo to lato jest nasze. Bo chłopaki nudzą się zimą, ale to jeszcze przed nami.

O 19:00 wydarzenie specjalne – pokaz filmu „Dos Islas” Adriany Fernandez Castellanos w urodziny reżyserki! Film znalazł się w konkursie polskim 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.